Limbă/Sprache: RO/DE
Slujbe

 

Duminică | Sonntag1.11.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag3.11.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:15 (via Zoom) Cerc biblic | Bibelkreis

 

Vineri | Freitag6.11.2020

18:00 Taina Sf. Maslu | Sakrament der Krankensalbung

 

Sâmbătă | Samstag7.11.2020

18:00 Priveghere | Vigil

 

Duminică | Sonntag8.11.2020

7:00 Acatist | Hymne

8:00 Sfânta Liturghie () Soborul Sf. Arh. Mihail și Gavriil | Göttliche Liturgie () Zusammenkunft der Hl. Erzengel Michael und Gabriel 

10:00 (YouTube live) Sfânta Liturghie () Soborul Sf. Arh. Mihail și Gavriil | Göttliche Liturgie () Zusammenkunft der Hl. Erzengel Michael und Gabriel 

 

Marți | Dienstag10.11.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:15 (via Zoom) Cerc biblic | Bibelkreis

 

Sâmbătă | Samstag14.11.2020

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminică | Sonntag15.11.2020

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

10:00 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

Începutul Postului Crăciunului | Beginn der Weihnachtlichen Fastenzeit

 

Marți | Dienstag17.11.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:15 (via Zoom) Cerc biblic | Bibelkreis

 

Vineri | Freitag20.11.2020

18:00 Priveghere | Vigil

 

Sâmbătă | Samstag21.11.2020

9:00 Acatist | Hymne

9:30 Sfânta Liturghie () Intrarea în Biserică a Maicii Domnului | Göttliche Liturgie () Darstellung Mariens im Tempel 

18:00 Vecernie | Vesper

Dezlegare la pește / Fastenbrechen bezüglich Fisch 

 

Duminică | Sonntag22.11.2020

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

10:00 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

Dezlegare la pește / Fastenbrechen bezüglich Fisch

 

Marți | Dienstag24.11.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:15 (via Zoom) Seara filocalică – Despre post și asceză în Filocalie | Philokalischer Abend - Über das Fasten und die Askese in der Philokalie

 

Sâmbătă | Samstag28.11.2020 

18:00 Vecernie | Vesper

Dezlegare la pește / Fastenbrechen bezüglich Fisch 

 

Duminică | Sonntag29.11.2020

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

10:00 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

Dezlegare la pește / Fastenbrechen bezüglich Fisch

 

Luni | Montag30.11.2020

9:00 Acatist | Hymne

9:30 Sfânta Liturghie () Sf. Ap. Andrei | Göttliche Liturgie () Hl. Ap. Andreas 

Dezlegare la pește / Fastenbrechen bezüglich Fisch 

 

 

Detalii programul slujbelor noiembrie 2020 (pdf)

   

 

 

Școala Românească

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar