Limbă/Sprache: RO/DE

Rumänische Schule

[Translate to Deutsch:]

 

 Mai multe fotografii ...  

 

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Pentru cei care vor fi aici în vacanță, sau se vor fi întors deja

 Vineri, 29.8.2014 (plecarea la ora 12.00 de la biserică)

 este planificată o excursie la

 Römisches Freilichtmuseum Hechingen/Stein (www.villa-rustica.de).

 Program: 4 ore - o să vedem cum au trăit strămoși noștri, o să coacem pâine etc.

 Costuri: circa 6€/copil, 7€/adult

 Minim 14 persoane: De accea este necesar să vă anunțați dacă venți!

   

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  

Școala Românească a plecat și ea în vacanță și revine

Sâmbăta, 13.9.2014, ora 9.30 - 12.00

Locația: Casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich-Bonhoeffer (Berliner Ring 14, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost - lângă piscina acoperită respectiv centrul comercial Waldhäuser Ost)

așteptăm cu drag!

   

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  

Programul pentru a doua jumătate a anului:

27.9., 11.10., 25.10., 8.11., 22.11., 6.12., 20.12.2014

Temele vor fi comunicate până la începutul lunii septembrie.

 

Contact

                         
   

 

 

Gottesdienste
Zur Info

 

Sonntag, 1.3.2020

8:30 Matutin (Morgengebet)

9:30 Göttliche Liturgie

12:00 Segnung der Kraftfahrzeuge

Letzter Tag vor dem Beginn der Österlichen Fastenzeit

 

Montag2.3.2020

Beginn der Österlichen Fastenzeit

18:00 Der Große Kanon des Hl. Andreas von Kreta, Teil 1

 

Dienstag3.3.2020

18:00 Der Große Kanon des Hl. Andreas von Kreta, Teil 2

 

Mittwoch4.3.2020

18:00 Der Große Kanon des Hl. Andreas von Kreta, Teil 3

 

Donnerstag5.3.2020

18:00 Der Große Kanon des Hl. Andreas von Kreta, Teil 4

 

Freitag6.3.2020

18:00 Die Liturgie der Vorgeweihten Gaben

 

Samstag7.3.2020 

17:00 Chorprobe

18:00 Vesper

 

Sonntag8.3.2020

8:30 Matutin (Morgengebet)

9:30 Göttliche Liturgie mit SE Metropolit Serafim

12:00 Ikonensegnung

 

Montag9.3.2020

18:00 Hymne (†) Hl. 40 Märtyrer von Sebaste

18:30 Gottesdienst für Verstorbene

 

Dienstag10.3.2020

18:00 Das Jesusgebet

19:00 Bibelkreis

 

Freitag13.3.2020

18:00 Die Liturgie der Vorgeweihten Gaben

 

Samstag14.3.2020 

17:00 Chorprobe

18:00 Vesper

 

Sonntag, 15.3.2020

8:30 Matutin (Morgengebet)

9:30 Göttliche Liturgie

 

Dienstag17.3.2020

18:00 Das Jesusgebet

19:00 Bibelkreis

 

Mittwoch18.3.2020

18:00 Die Liturgie der Vorgeweihten Gaben

 

Samstag21.3.2020 

17:00 Chorprobe

18:00 Vesper

 

Sonntag, 22.3.2020

8:30 Matutin (Morgengebet)

9:30 Göttliche Liturgie

 

Dienstag24.3.2020

18:00 Das Jesusgebet

19:00 Bibelkreis

 

Mittwoch25.3.2020

6:00 Hymne

6:30 Göttliche Liturgie (†) Mariä Verkündigung

Fastenbefreiung bezüglich Fisch

 

Donnerstag26.3.2020

18:00 Philokalischer Abend - Über die Freiheit in der Philokalie

 

Freitag27.3.2020

18:00 Die Liturgie der Vorgeweihten Gaben

 

Samstag28.3.2020 

17:00 Chorprobe

18:00 Vesper

 

Sonntag, 29.3.2020

8:30 Matutin (Morgengebet)

9:30 Göttliche Liturgie

 

Dienstag31.3.2020

18:00 Das Jesusgebet

19:00 Bibelkreis 

 

 Druckversion Gottesdienstprogramm März 2020 (pdf)  

 

 

Rumänische Schule

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar