Limbă/Sprache: RO/DE

Centrul Copiilor

 
Slujbe

 

Miercuri | Mittwoch1.7.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 (via Zoom) Seara filocalică – Despre Bunătate în Filocalie | Philokalischer Abend - Über die Güte in der Philokalie

 

Vineri | Freitag3.7.2020

18:00 Taina Sf. Maslu | Sakrament der Krankensalbung

 

Sâmbătă | Samstag4.7.2020 

18:00 (YouTube liveVecernie | Vesper

 

Duminică | Sonntag5.7.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Duminică | Sonntag12.7.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag14.7.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 (via Zoom) Cerc biblic | Bibelkreis

 

Sâmbătă | Samstag18.7.2020 

18:00 (YouTube liveVecernie | Vesper

 

Duminică | Sonntag19.7.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Luni | Montag20.7.2020

8:30 Acatist | Hymne

9:30 (YouTube live) Sfânta Liturghie () Sf. Prooroc Ilie | Göttliche Liturgie (†) Hl. Prophet Elias

 

Miercuri | Mittwoch22.7.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 (via Zoom) Cerc biblic | Bibelkreis

 

Sâmbătă | Samstag25.7.2020

18:00 (YouTube liveVecernie | Vesper

 

Duminică | Sonntag26.7.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag28.7.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 (via Zoom) Seara filocalică – Despre Credință în Filocalie | Philokalischer Abend - Über den Glauben in der Philokalie

 

Vineri | Freitag31.7.2020

Începutul Postului Adormirii Maicii Domnului | Beginn der Fastenzeit Mariä Entschlafung

 

 

Detalii programul slujbelor Iulie 2020 (pdf)

   

 

 

Școala Românească

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar