Limbă/Sprache: RO/DE

Centrul Copiilor

 
Slujbe

 

Duminică | Sonntag, 1.3.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

12:00 Sfințirea mașinelor | Segnung der Kraftfahrzeuge

Lăsatul secului pt. Postul Sfintelor Paști / Letzter Tag vor dem Beginn der Österlichen Fastenzeit

 

Luni | Montag2.3.2020

Începutul Postului Mare | Beginn der Österlichen Fastenzeit

18:00 Canonul cel Mare, partea I-a | Der Große Kanon des Hl. Andreas von Kreta, Teil 1

 

Marți | Dienstag3.3.2020

18:00 Canonul cel Mare, partea a II-a | Der Große Kanon des Hl. Andreas von Kreta, Teil 2

 

Miercuri | Mittwoch4.3.2020

18:00 Canonul cel Mare, partea a III-a | Der Große Kanon des Hl. Andreas von Kreta, Teil 3

 

Donnerstag | Joi5.3.2020

18:00 Canonul cel Mare, partea a IV-a | Der Große Kanon des Hl. Andreas von Kreta, Teil 4

 

Vineri | Freitag6.3.2020

18:00 Liturghia darurilor mai înainte sfințite | Die Liturgie der Vorgeweihten Gaben

 

Sâmbătă | Samstag7.3.2020 

17:00 Cor – Repetiție | Chorprobe

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminică | Sonntag8.3.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie cu ÎPS. Părinte Mitropolit Serafim | Göttliche Liturgie mit SE Metropolit Serafim

12:00 Sfințirea Icoanelor | Ikonensegnung

 

Luni | Montag9.3.2020

18:00 Acatist () Sf. 40 de Mucenici din Sevastia | Hymne (†) Hl. 40 Märtyrer von Sebaste

18:30 Parastas | Gottesdienst für Verstorbene

 

Marți | Dienstag10.3.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic | Bibelkreis

 

Vineri | Freitag13.3.2020

18:00 Liturghia darurilor mai înainte sfințite | Die Liturgie der Vorgeweihten Gaben

 

Sâmbătă | Samstag14.3.2020 

17:00 Cor – Repetiție | Chorprobe

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminică | Sonntag, 15.3.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag17.3.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic | Bibelkreis

 

Miercuri | Mittwoch18.3.2020

18:00 Liturghia darurilor mai înainte sfințite | Die Liturgie der Vorgeweihten Gaben

 

Sâmbătă | Samstag21.3.2020 

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminică | Sonntag, 22.3.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag24.3.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic | Bibelkreis

 

Miercuri | Mittwoch25.3.2020

6:00 Acatist | Hymne

6:30 Sfânta Liturghie () Buna Vestire | Göttliche Liturgie (†) Mariä Verkündigung

Dezlegare la pește | Fastenbefreiung bezüglich Fisch

 

Joi | Donnerstag26.3.2020

19:00 Seara filocalică – Despre Pace în Filocalie | Philokalischer Abend - Über den Frieden in der Philokalie

 

Vineri | Freitag27.3.2020 

18:00 Liturghia darurilor mai înainte sfințite | Die Liturgie der Vorgeweihten Gaben

 

Sâmbătă | Samstag28.3.2020 

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminică | Sonntag, 29.3.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag31.3.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic | Bibelkreis

 

 Detalii programul slujbelor Martie 2020 (pdf)  

 

 

Școala Românească

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar